Web Tasarımında Css Kodlama

Web Tasarımında Css Kodlama

Web Tasarımında Css Kodlama

Css ve html kodlama ile kodlamalar en aza indirilerek sunuculara az yük bindirilir ve az bant genişliği anlamına gelmektedir. Bu kodlama dilleri bize birçok avantajı sunarak web sitesi tasarlarken de büyük kolaylık sağlamaktır. Html ve css dili ile az kod ile işlemler tamamlanır bu az kodlama da hızlı erişim anlamına gelmektedir. Sistem kodu ne kadar çabuk okursa siteye erişim de o kadar kolaylaşır. Css kodlama dili html kodlama dilinin bir üst sürümü gibidir diyebiliriz. Css ile yapılan işler html den biraz daha fazla imkân sunmaktadır.

Css Kodlama Dilinin Özellikleri

Css kodlama dilinin özellikleri html dilinden her ne kadar farklı olsa da bu iki dili bir bütün olarak düşünebilirsiniz. Bu dillerin en büyük avantajlarından biri kodlamanın en aza indirilmesi olsa da basit yapısı ve kolay öğrenilmesi de ilgi duyanlar için de gayet iyi bir dil yapısına sahip diyebiliriz. Html ile css dili birbirini tamamlayan iki programlama dilidir. Html dili kodlama kısmını oluştururken css dili o sitenin stilini,dış görünüşünü tasarlamak amaçlıdır.Örnek vermek gerekirse html dili ile bir kare oluşturduğunuzu düşünün bunu karenin kenarlarını css sayesinde oval bir hale getirebilirsiniz. Web tasarımında Html kodlamanın kalbi olsa da css de dış görünüşüdür. Bu dil düzenlemeye dayalı html ile birbirine bağlı bir programdır.

Css İçin Hangi Program

Css için hangi program kullanılmalıdır diyorsanız Dream weaver programı en iyisidir demek mümkün olacaktır. Css dili stile dayalı bir programdır. Html dilinde de olduğu gibi bu diller için en iyi kodlama programı Dream weaver programıdır. Yeni öğreniyorsanız kendinizi daha fazla geliştirmenize yardımcı olacaktır. Ücretsiz bir programdır. Css dilini öğrenmek aslında o kadar da kolay değildir. Fakat sabır gösterilmelidir. İlk önce html öğrenilmeli ve daha sonra ise css diline geçilerek kendinizi bu dilde geliştirmeniz gerekmektedir. Bu program sayesinde de web tasarımında sitelerinizi kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu programı telefonunuza indirebilir css, html gibi kodlama dillerini daha iyi bir şekilde öğrenebilir ve geliştirebilirsiniz.

Son Yazılar
Yorum ( 2 )
  1. lyrics songs
    31 Ekim 2015 at 12:38
    Cevapla

    🙂 Frontpage mi kaldı tarih oldu bu program ama notepad++ çok kullanışlı ve bir okadar sade bir program ayrıca çokda hızlı bir programdır

Bir cevap bırakın
Malazgirt Meydan Muharebesi kaç yılında yapıldı ?