Web Tasarımı Nedir?

Web Tasarımı Nedir?

İnternet artık hayatımızın her alanına hitap eden bir teknoloji haline gelmiştir. Aslında en büyük yardımcısı web tasarımlarıdır. Bugün neredeyse herkesin kullanmış olduğu internet sayfalarının tasarımı sayfa sahipleri için çok önemlidir. Çünkü güzel bir tasarıma sahip sayfalar her zaman daha çekici bir yapıya sahiptir. Peki, web tasarımı nedir? Sorusunu da öğrenmek isteyen kullanıcılara anlatalım. Web tasarımı dediğimiz kısım görsel ve html gibi kodlar ile oluşan kısımdır. Bu kısımların her biri ayrı programlarda yazılarak ve tasarlanarak elde ediliyor. Her ne kadar zor gözükse de basit bir kodlama yapısı bulunmaktadır. Tabi ki de her ne kadar kolay olsa da kodlama işlemini ilk defa öğrenecek olan kullanıcılar zorlanabilirler.

Web Tasarımında Görselliğin Önemi

Web tasarımı için ilk başta ilgi duyulmalı ve sabır ile azimli çalışılmadır. En açık kodlama sistemine sahip olan kodlar kullanılmaktadır. Bu kodlama dilleri de sıra sıra öğrenilerek gidilmelidir. Web sayfaları için tasarım en önemli kısım diyebiliriz. Çünkü tasarımı yapılan bir sitenin tasarımsız bir yapıya sahip bir siteden daha fazla albenisi vardır. Web tasarımında görselliğin önemi var mı? derseniz eğer bir web sayfası için en önemli kısım bu diyebilirim. Mesela siteyi ziyaret eden bir kullanıcı siteye girdiğinde sayfanın sahibi olan firmanın kötü veya iyi bir firma olduğunu grafik tasarımından değerlendirir. Çünkü özen gösterilmiş ve albenisi olan bir sayfa her zaman daha fazla kullanıcı çeker.

Web Tasarımı İçin Hangi Programlar Kullanılmalıdır

Sitemizde web tasarımı için hangi programlar kullanılmalıdır. Eğer ki bir web tasarımı yapmayı planlıyorsanız ilk önce Photoshop programını iyi derecede bilmeniz gerekmektedir. Photoshop programı ile siteye eklenilecek resimler ve iconlar düzenlenmeli ve siteye uygun hale getirilmelidir. Düzenlenmez ise sayfada ki resimler siteye düzensiz bir halde yerleştirilmiş ve görsel zevk en aza indirilmiş olacaktır. Bir diğer programımız ise Dream weaver .Bu program web tasarım işi için biçilmiş kaftan diyebiliriz.Çünkü bu program ile web tasarımı işlerimizin çoğu işini gerçekleştirmemiz mümkün.Mesela siteye girdiğimizde sol köşede yada üst tarafta bulunan Ana sayfa,İletişim vs. gibi menülerin bulunduğu kısmı bu programda hazırlayabiliyoruz.Programın içerisinde bulunan kod bölümü ile de bir çok özelliği kod sayesinde de sitemizde uygulamak mümkün hale getiriliyor.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Malazgirt Meydan Muharebesi kaç yılında yapıldı ?