Samsung Galaxy Note Rootlama

Samsung Galaxy Note Rootlama

Ülkemizde geniş yankılar bulan Samsung’un “GALAXY” serisinin en hızlı ve en geniş ekranlı telefonu Note’un nasıl rootlanabileceğine değineceğim.

Rootlama telefonunuzun açık kaynak kodunu kullanarak daha özgür ve daha esnek kullanmanıza yarayan bir işlemdir.
Cihazınız eğer güncel bir android’e sahip ise direk olarak root olamayacaksınız bu yüzden odinisimli aracı kullanarak versiyonunuzu düşürdükten sonra root işlemi yapabilirsiniz.

Versiyon Düşürme:

Versiyonunuzu düşürmek için öncelikle odini yönetici olarak çalıştırın. Odin çalışırken telefonunuzu kapatın ve ses azaltma tuşu+home tuşu+power tuşuna basılı tutarak açın Resim 1′deki gibi bir görünüm elde edeceksiniz:

Şimdi cihazınızın ses arttırma tuşuna basın ve Resim 2 ‘deki ekrana geçin.

Resim 2:

download mod2

Cihazınız artık odin aracılığı ile sürüm düşürme işlemine hazırlanmış oldu. USB aracılığıyla cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Odin programında ID:COM yazan kısım sarı renkli olunca tüm sürücüler yüklenmiş ve işleme hazırsınız demektir.

image100[1]

1 ile işaretlenen kutucukları işaretleyin.  PDA kısmında LAD dosyasını seçip start tuşuna basın.

LAD ’ı bağlantıdan indiriniz.

Artık telefonunuz Lad sürümlü bir andorid :) Şimdi telefonunuzu root işlemine geçelim. Resim 1 ve Resim 2 ‘deki adımları aynen uygulayın ve download moda geçin. Tekrardan usb den bağlanın fakat bu sefer PDA kısmından DOWNLOAD bağlantısındaki Rom dosyasını atın.

Bu adımları başarılı bir şekilde uyguladıysanız hepinizi tebrik ederim artık telefonunuz rootlandı !

Artık istediğiniz Rom’u kurabilir, istediğiniz uygulamaları edinebilir. Telefonunuzun arka bahçelerinde dolaşabilirsiniz.

Samsung-Galaxy-S2-Yellow-Triangle-300x225[1]

ÖNEMLİ: Cihaz’a ODIN aracılığı ile işlem yapacakken uygulamalar gelişmiş altındaki hata ayıklama modunun açık olması gerekmektedir bunu ayarlardan açabilirsiniz.

Mert FARSAKOGLU

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Malazgirt Meydan Muharebesi kaç yılında yapıldı ?