Photoshop’ta Neler Yapılır?

Photoshop’ta Neler Yapılır?

Photoshop’ta Neler YapılırPhotoshop uygulama dünyasının vazgeçilmez isimleri arasında öncülüğünü korumakta ve ilgi çekici özellikleri ile dikkat çekmeye devam etmektedir.  Photoshop programları kusursuz görsellerin ön plana çıkması adına farklı yollar izlemenize olanak tanımaktadır. Eğer ön plana çıkaracağınız resımdeberraklık platformunun artmasını isteyenlerdenseniz Smart Sharpen platformundan yaralanabilirsiniz. Yine aynı şekilde fotoğrafın berraklığını artırmak adına diğer bir yöntem olanCameraShakeReduction platformunu ön plana almalısınız. Kullanıma alacağınız bu uygulamalar hareket yönünün sahip olduğu efekti inceleyerek bunu tam tersine çevirmeyi planlamaktadır. Ön plana çıkan bu araç Adobe programında yüksek performans göstermektedir. Yalnız bulanıklık etkisi her fotoğrafta aynı değildir. Bu sebepten dolayı aracın sahip olduğu performans değişiklik gösterebilir. Flu olan ve fotoğraf makinenizin titremesi sonucu ortaya çıkan fotoğrafların onarılması önerilmez. Çünkü bu tür fotoğraflar net olmayacağından dolayı Photoshop ile düzeltme işleminde problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Eğer büyük boyutlu baskılar almak isteyenlerdenseniz IntelligentUpsampling butonunu kullanabilirsiniz. Ön plana alacağınız bu özellik sayesinde üçüncü bir parti eklemenize de gerek kalmamaktadır: Photoshop programı aracılığı ile şekilli yazılar oluşturmak isteyenlerdenseniz öncelikle uygulamalar platformuna girmeniz gerekmektedir. Uygulamaların içerisinde birden farklı şekil aracılığı ile yazı yazmanız adına font bulunmaktadır. Logo ve avatar yazıları adına oldukça ideal olan bu platform dışında dilerseniz photowatermark uygulamasından da yararlanabilirsiniz. Kullanıma alacağınız bu uygulamalar aracılığı ile ön plana çıkaracağınız resimlerinizin içerisine dilediğiniz yazı platformunu yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte hem de birden çeşide ev sahipliği yapan font yazılardan da yararlanabilirsiniz.

Eğer yazı yazma sırasında resimlerinizde bir takım değişiklikler yapmak isteyenlerdenseniz Photo scape uygulamasından yararlanabilirsiniz. Kullanıma alacağınız bu platformda sınırsız seçeneğe ev sahipliği yapmaktadır.  Bu uygulamanın en temel özelliğinden biri de oluşturmuş olduğumuz yazıları resimlerin istediğimiz bölümüne yerleştirebiliyor olmanızdır. Kolay kullanım özelliği ile tanınan Photoshop watermark aynı zamanda düşük boyutlu resimlerde bile çalışma olanağı tanımaktadır. Diğer Photoshop uygulamaları arasında yer alan PhotoCaptionCretor2.0, PhotoScape 3.7 ve 3 boyutlu yazı yazma v1.0 aracılığı ile de şekilli yazı yazma uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Malazgirt Meydan Muharebesi kaç yılında yapıldı ?