HSBC Hacklendi mi ?

HSBC Hacklendi mi ?

Selamlar Millet..

Günün konusuna bizde değinelim dedik.. 2.7 Milyon insanın kredi kartı bilgilerinin çalındığını açıkladılar bugün.. Ama  kim yapmış,nasıl yapmış,niye yapmış bunlar belirsiz ve tartışılabilir konular..
Ama olayın en güzel tarafı Anonymous ve Redkek nasıl olduysa olayı hala üstlenmedi 🙂 Birisi çıkıp Romayı kim yaktı lan ? dese bu saflar biz yaktık diye hemen sazanlama dalıyorlardı mevzuya.. Ama HSBC konusunda şimdilik bi hamle yapmadılar 🙂

Neyse biz konumuza dönelim.. Nasıl kritik bi açık verdiler ki milyonlarca insanın bilgilerini çaldırdılar.. Her ne kadar kimsenin mağdur olmadığını dile getirselerde ben sittin sene güvenmem artık oraya =) Tek kişilik bi operasyon değil bu. Tek olmadığı gibi öyle bi hacker grubunun yapabileceği birşey değil.. Bunun altında  daha da derin mevzular dönüyor burası aşikar.. Kim bilir hangi devletin özel ekibi yada hangi bankanın tayfası yaptı bunu :))
Olayın  sadece HSBC’nin prestijini kaybetmesi,hisse senetlerinin değer kaybetmesi,borsanın alt üst olması gibi akla gelen ihtimaller çerçevesinde düzenlenen bir tezgah olduğunu düşünüyorum..

Bakalım zaman bize ne gösterecek.. Yarın kimler göz altına alınacak,kimler olayı sahiplenecek yada Sahiplendirilecek :))

 

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. kerim
    25 Şubat 2015 at 11:31
    Cevapla

    türkiyeden bir kurum hackledi

Bir cevap bırakın
Malazgirt Meydan Muharebesi kaç yılında yapıldı ?